Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poplatky v lékárnách možná skončí v únoru všude

 

(zdroj deník.cz)

 

Praha - Třicet korun za položku na receptu nejspíš od prvního února ušetří pacienti ve všech lékárnách v Česku.

 

Grémium majitelů lékáren totiž ve čtvrtek vyzvalo své členy, aby přestali poplatky vybírat.

„Jednotlivé kraje od začátku února přistoupí k obcházení zákona a dotování regulačních poplatků ze svých rozpočtů. Některé řetězcové lékárny zneužívají této politické situace a snaží se pro sebe získat pacienty. Regulační poplatek tak ztrácí v lékárnách smysl. Stát nezajistil rovný přístup pacientů a provozovatelů k čerpání zdravotní péče. V této situaci doporučujeme všem lékárnám nevybírat regulační poplatky a požadovat jejich úhradu od jednotlivých krajů,“ vzkázal předseda představenstva Grémia majitelů lékáren Marek Hampel.

 

Celý článek:
                                                                                                                                                                                  
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vše kolem léků je jeden velký bordel

(Burle Václav, 2. 10. 2009 1:24)

Na toto téma bych mohl psát hodiny. Uvedu pouze pro vysvětlení jeden příklad. Spousta lidí musí brát lék PLAVIX. Většinou se bere jedna tableta denně. V jedné krabičce je 28 tablet. Doplatek byl ještě nedávno až 550,- korun a to já ho sehnal za 270,-. Dnes je doplatek 270,- a já ho dostávám v Praze za 45 korun. Kde je nějaká spravedlnost.

Pro vysvětlení to ještě doplním o následující fakta. V Praze, nebo ve velkých městech, je několik lékáren, a tak si člověk může vybrat a ušetřit několik kaček. Ale co takhle starý člověk někde na Vysočině, na Šumavě v zapadlé vísce, nebo v Orlických Horách na hranicích. Do lékárny to má daleko, autobus stojí pěkné peníze, a lékárna je jediná široko daleko. Co myslíte? Za kolik náš spoluobčan ten plavix dostane. Za 270 nebo za plnou taxu 550....

A to nemluvím o přípravcích z hlívy, které jsou prý léčivé. Nejsou. Je to obrovský podvod na důvěřivé důchodce, nemocné lidi apod. Napsal jsem o tom článek.