Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valašská kyselica po mojém

4. 2. 2018

Valašská kyselica po mojém

Houbový kamarád Míla Mudrák, rád vaří, tak mi poslal recept podle něho. Díky Mílo a Vy si nechte chutnat…
 
Pokud chceš, posílám můj recept, zase trochu jiný, můžeš si ho hodit na stránky...tenhle ještě nemáš... "Valašská kyselica po mojém"
 
Ingredience:
voda, sušené houby, kysané zelí, brambory, domácí klobáska, cibule, sádlo, sladká smetana, nové koření, bobkový list, pepř, sůl, kmín, sladká paprika, mouka.
 
 
Postup
Večer namočím sušené houby, řádnou hrst (nejlépe dvě) a nechám do rána. Osmažím v hrnci střední cibuli do zlatova na sádle, posypu hladkou moukou. Za stálého míchání přidám vodu z hub a houby a chvíli vše mírně dusím. Zaleji horkou vodou z konvice, 1,5 litru, přidám sůl, 6 pepřů, 1 bobkový list, 4 nové koření a lžičku drceného kmínu (dnes jsem dal i celý kmín, špetku. Vařím 15 minut. Pak přidám 4 brambory na kostečky a vařím skoro do měkka cca 10-12 minut (brambory se musí uvařit před zelím, je třeba chutnat, se zelím se neuvaří). Přidám kysané zelí 250 gramů, pokrájené ručně na ještě jemnější a hlavně vodu z něj (to je ta KYSELICA), vařím vše dalších 15 - 20 minut. Mezitím si bokem uvařím kvalitní klobásku (může být i osmažená) a pokrájím ji dle libosti, já krájím na kolečka a ty ještě na čtvrtky (tentokráte jen na půlky a vařil jsem ji už v polévce, přidal jsem ji s bramborami). Přidám do vaření. Po pěti minutách popráším sladkou paprikou a zahustím rozkvedlanou smetanou ke šlehání s moukou, nechám projít chvíli varem a dojít na vypnutém kole. Dochutím dle chuti octem a cukrem (tentokrát jsem taky nedával ocet, není třeba, kyselica byla fakt kyselá J, cukru lžíce), ozdobím na talíři drceným kmínem, čtyřbarevným pepřem, sladkou paprikou a pak baštíme.
Dobrou chuť.
 
 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář