Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říjen 2008

29. 10. 2008

01.10.2008

 

Byla se zkontrolovat místa, zda něco poroste na sobotu, aby se něco nasbíralo a dovezlo na výstavu do Brna. Bylo vidět, že je spousta nastartovaných malých houbiček, což je jen a jen dobře.

Obrazek


 

 

 

03.10.2008


Jelo se sbírat na výstavu do Brna. Je pravdou, že se chodilo šest hodin, ale nasbíralo se na 150 druhů. Roste hlavně především spousta podzimních houbiček. Např. čirůvka fialová, havelka, penízovka kuželonohá a začínají hřibovité houby. Nejvíce se nyní daří kozákům, klouzkům a hnědákům ….

Obrazek


Výstava proběhla v pohodě, vystavilo se kolem 250 druhů hub. Pěkná akce.

Obrazek


Dnes se bylo na chatě, krásná, slunná neděle. Opět pěkná nadílka. Tři hříbky a devět kozáků. Začíná se houbám dařit …..
08.10.2008


 TAK UŽ JE TO TADY!!
Doopravdy po velkém suchu, přišel pěkný déšť. Nyní jsou ideální teplotní podmínky pro růst hub. Bez větru, nočních teplot kolem 10°C a denních kolem 17°C. Za chvilku razím do lesa, zjistit, jak to v lese vypadá, ale jinak, sólo břízky, březové háje apod. jsou plné kozáků, klouzků.

Obrazek


Objevuje se sem tam hřib smrkový. Včera jsem zkusil kraj jednoho lesa, kde vím, že rostou podzimní babky – Hřib sametový a už se taky klubou. To znamená, že podzimní sezona vrcholí a je momentální možnost nasbírat, usušit, zamrazit co se dá ;-)

Obrazek


 Jak dopadneme odpoledne budu průběžně referovat. Včerejší nález je od bříz kolem cesty a březový háj. Našlo se 68 kozáků. Viz. Fotografie

Obrazek Houbám a lesu zdar!!


.........................................


09.10.2008


Jak jsem sliboval, tak píši. Momentální růst v lese není nic moc. Kraje lesů, mokřady apod. houby se dají najít. V hloubce lesa se dá najít houba, ale najde se například na hřibovišti jeden kus a o pár set metrů zase jiná houba apod. Souhrn je takový. Dají se houby najít, ale rostou daleko od sebe ;-).

Obrazek


 Pro milovníky přírody, je to pěkná procházka a sem tam velké překvapení. Uvidíme nyní přes víkend. Dneska tu prší, teploty mají zůstat stejné po celý týden. Věřím, že se situace ještě vylepší než doposavad.

Obrazek

 .......................................................

11.10.2008 V areálu Ety se opět (už třetí rok) objevil Hřib (klouzek) douglaskový. Nedalo mi to nevzít si do práce fotoaparát a cvaknot ji. Bylo ji cca na 30 kousků. Letos už rostl po druhé.

Obrazek....................................


14.10.2008


 Bylo nádherné počasí. Potřeboval jsem zrýt zahrádku, tudíž se odstěhoval na dva dny na chatu. Kolem chaty spousta houbiček.

Obrazek


Nejvíce mne fascinovala liška ametystová, která mi roste v záhoně krokusů. Dále u břízy opět spousta kozáků ……………......................................................


17. – 20. 2008


Blíží se konec sezony, tudíž jsem svolal svou školku a vyrazilo se do lesů. V pátek to bylo druhově zajímavý.

Obrazek


 Banda byla spokojená. V neděli se šlo do vortovských lesů, kvůli kvantitě. Za 2,5 hodiny se nasbíralo šest košů. Převážně Hřib hnědý a sametový.

Obrazek


V pondělí se třídenní maraton chýlil ke konci. Šlo se podívat a dosbírat na houbové mlsnoty. Opět druhově zajímavý. Nejvíce bylo čirůvek fialových …..

Obrazek....................................................

22.10. 2008


 Nedalo mi to a šel se podívat na kozákoviště a hřibovitě. Opět místa nezklamala. Kozáků bylo požehnaně a nějaký hříbeček se taky našel. Viz fotografie v albumu.
Suma sumárum se našlo asi 12 - 14 košíků

Obrazek..................................................


23.10.2008


Před pracovním víkendem jsem si šel naladit do lesa, ve kterém, jsem byl dneska poprvé. Ano, opět místa nezklamala. Bylo spousta ryzců, hnědáků, sameťáčků.

Obrazek


 Našel se i slizák, fialka a jiné druhy jako například václavka. Jestliže nám vydrží počasí a nebude sněžit (jako na horách) a nebudou teploty pod 0°C, tak se máme na co těšit. Je spousta nastartovaných prcků. Houbám a lesu zdrar!

Obrazek


................................................................


25.10.2008

Když jsem měl pracovní víkend, tak kamarád Bob nezahálel a vyrážel sám do okolních lokalit. I když nebyl pojízdný, tak se dají najít krásná naleziště kolem Hlinska, která urodí i překvapující nálezy.

Obrazek


 Podívejte se sami, že má krásný pestrý koš ….

.................................................................


27.10.2008


Třídenní absence, kvůli zaměstnání zažehnána. Nedá to člověku nejít a nepodívat se na hřibovitě, a jiná místa ….

Obrazek


 Doopravdy se dá říct, že se ještě pravákům pěkně daří. Jinak je spousta hnědáků. Dají se najít na každém kroku.

Obrazek


 Jestliže nám počasí ještě chvilku vydrží, bude stále co sbírat. Jak se říká, momentálně to tu roste na kosu muhehe
Obrazek.............................................................

29.10.2008


Po včerejší invazi houbařů ve vortovských lesů, mi to nedalo a šel se podívat, jak hodně je to v lese zplundrované. Vida nezdálo se tak a dokonce za necelé dvě hodinky jsem nasbíral košíček.

Obrazek


 Je nastartovaných spousta malých prcků. Nyní bude záležet jej a jen na počasí, jak nám dlouho vydrží teploty nad nulou a zda nám nebude sněžit, když už na horách sníh padá


Obrazek …. ...............................................