Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2011

27. 12. 2011

Začátkem prosince se tu objevují například čirůvky fialové. Viz fotografie.

ciruvka-fialova---lepista-nuda--1-.jpg

Snad už bude trochu líp a začnou nám růst nějaké houbičky, jako např. hlíva ústřičná, penízovka sametonohá, kržatka zimní, pařezník pozdní, šťavnatka pomrazka, ohnivec rakouský a jiné druhy. Bylo tu dosti velké sucho, vše zasychalo, až nyní spadlo několik desítek milimetrů, čili by nám ještě matička příroda mohla nějaké houbičky urodit. Ovšem vše bude záležet na počasí. Sníh a mráz by nám vše pokazil ;-).

 

ciruvka-fialova---lepista-nuda--2-.jpg

ciruvka-fialova---lepista-nuda--5-.jpg

 stavnatka-pomrazka--4-.jpgJeště přidám několik fotografií ze začátku prosince. Jak už jsem se minule zmiňoval, že rostou šťavnatky modřínové, pomrazky a jiné druhy, tak tedy přikládám několik fotografií na zhlédnutí, jaké krasavice tu momentálně rostou. Nyní je pěkně namoklo, tak si jen přát teploty nad nulou, nejideálnější by byly mezi 5 – 10°C. To by nám ještě rostlo hub…

s.-modrinova.jpgstavnatka-pomrazka--1-.jpg

voskovka-lucni--1-.jpg

 

penizovka-sametonoha--7-.jpgV dnešní době začíná růst ve velkém penízovka sametonohá - Flammulina velutipes. Bude to jeden ze zimních druhů hub, které nám nyní pouze porostou. Penízovka roste i v mírných mrazech, které spadnou pod bod mrazu. Nevadí jim ani přikrývka sněhu.


Konečně jsem se dostal na chvilinku ven a nevěřil jsem, co roste sametonožek, ušiseka jiných druhů.

penizovka-sametonoha--11-.jpg

 

 


Vůbec nestíhám. Krávy dojí i o Vánocích, tudíž jsem musel být o svátcích v práci a pěkně Vám mléčko stočit do krabiček, aby Vám chutnalo ;-)

 

jidasovo-ucho.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

expedice

(Václav Burle, 6. 1. 2012 0:30)

Nechceš mě ty sametonošky a ušiska ukázat. Já to ještě nikdy ve velkém neviděl....

Re: expedice

(Kudláček, 6. 1. 2012 0:48)

Si děláš srandu. Takový tremp a neviděl jsi sametky a ani ušiska ve velkém? Stačí se dívat kolem sebe. Když sleduješ hlívu, nebo korálovce musíš při tom potkat sametky, tak i ušiska.

Re: Re: expedice

(Václav Burle, 6. 1. 2012 17:39)

Neviděl jsem je. Mám na to asi jenom jednu odpověď. Já jezdím v zimě do vysokých poloh, kde není na ně asi to správné prostředí. Teď jsem prochodil kolem Prahy mnoho kilometrů po potocích, říčkách a nic.