Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2009

31. 12. 2009

01. prosince 2009

 

 

První prosincový den byl zamračený. Pro nepřízeň počasí mi to nedalo sedět doma a vyrážím do Kudláčkova se podívat na nějakou hřibovitou houbičku. Bohužel se tak nestalo. Bylo spousta lupenatých druhů hub. Našla se ještě Liška obecná, Opěnka, plno Šťavnatek pomrazek a jiných druhů. Při prohlídce Ohnivcoviště, mne překvapilo několik kvetoucích sasanek. Na prosinec dost zajímavé. Viz foto.


Obrazek 

06. prosinec 2009

 

Špatná zprávička. Volala teta, že musela utratit naší kravku Růženku. Chuděrka malá onemocněla, dostal teplotu. Musel se volat veterinář. Po zjištění diagnózy píchl Růže injekci. Po týdnu se stav nelepšil, dostala ještě jedny antibiotika. Ani po druhých se stav nelepšil, proto se nechala utratit, aby se holka netrápila. Při rozloučení, jsem se byl podívat na hlívovišti a penízovkovišti, které velice překvapilo.


Obrazek


 

10. prosinec 2009

 

Po přečtení mailu zjišťuji, že přes Hlinsko pojede, nový nahoubař Forrest – Petr. Psal mi, jestli mám chvilku, že bychom se mohli představit a na chvilku vyrazit do terénu. Desátého prosince, kam jinam jít než na Čirůvky fialové a na Šťavnatky pomrazky, modřínové a tečkované. I když je houština vyřezaná, stejně na nás čekalo slušné množství fialek. Doufám, že se tu Forrestovi líbilo. Odvezl si asi poslední letošní košík. Hlásí sněžení a velké mrazy.


Obrazek


 

21. prosinec 2009

 

12. 12. se mi stal pracovní úraz. Deset dnů bez přírody bylo drastických. Pan doktor mi po sundání dlahy napsal vycházky a hned jsem je musel využít. Tři dny před Štědrým dnem, byl výšlap krásným zasněženým lesem na osadu Svatojanské Lázně.


Obrazek

 

 

23. prosince 2009

 

 

Teta si pořídila pod stromeček novou kravičku. Nemohl jsem chybět u přivítání nového přírůstku do rodiny.  Je to pěkný kousek.

Začalo pršet, sníh taje, budou vánoce na blátě.


Obrazek


24. prosinec 2009


Obrazek


 

 

26. prosinec 2009

 

Na Štěpána chodíme k jedné babče na oběd, na Boží hod chodíme k druhé babče. Při čekání na upečení domácí kačenky, jsem si vyšel do terénu kolem Studnic. Hodinová procházka mi udělala velkou radost, protože mám nalezené nové tři místa na hlívu a sametonožku.


Obrazek


 

 

28. prosinec 2009

 

Opět mi to nedá a využívám vycházky. Stavoval se tu pantáta. Jel domů do Studnic. Nechal jsem se svézt na Studnický kopec. Odtud je pěkný pohled na Hamerskou přehradu a krásné okolí Žďárských vrchů. Viz fotografie. Vydávám se přes osadu Lázně směr Hlinsko. Opět nacházím na jedné mezi jeřábový pařez obrostlý Hlívou ústřičnou.


Obrazek


 

31. prosinec 2009

 

Poslední den v roce 2009 si neumím představit bez poslední vycházky starého roku. Kamarád Bob se vydal se mnou. Našlo se na 23 druhů hub, což nás velice překvapilo. Nepočítám chorošovité ….

Jidášovo ucho, Penízovka sametonohá, smrková, a kuželovitá, Hlíva ústřičná, Pařezník pozdní, Řasnatka sp., Helmovka tunonohá, Čirůvka fialová, Kržatka zimní, Šťavnatka modřínová, Třepenitka maková, Rosolovka mozkovitá a listová. Rosolovka průsvitná, Černorosol bukový a smrkový, Čihovitka masová, Kyj rourkovitý, Strmělka přehrnutá, Ohnivec rakouský, Pohárovka a dokonce Mechovku.


ObrazekByla to krásná poslední vycházka v roce 2009 !!!Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář