Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec 2008

28. 12. 2008

 

03.12.2008

 

Po velké oblevě, roztátém sněhu, mi to nedalo a jel se podívat do lesa. Procházka byla pěkná i se našla nějaká houbička. V tuto dobu tu momentálně roste Penízovka sametonohá a kuželovitá, našla se i Liška nálevkovitá, Šťavnatka, krásné mladé plodnice Třepenitky makové, dokonce i Čirůvka havelka a jiné.

Obrazek

Obrazek

                                    


                                        ..................


07.12.2008


Tento víkend byl opět pracovní.Tak mi to nedalo a vzal si fotoaparát do práce. O víkendu není takový šrumec,tudíž jsem si obešel areál a cvaknul si co mi přišlo pod nohy.

Obrazek


Na černém bezu se objevují ušiska, na pařezech listnáčů, Penízovka sametonohá, kde rostou douglasky, tak se objevila líha apod.


Obrazek

 

                                                ...................


09.12.2008


Na internetu se objevil, že už roste Ohnivec, tudíž mi to nedalo a šel v krásném slunném dni projít a podívat se jestli zde též rostou.

Obrazek
Bohužel se Ohnivec nekonal, ale za to jsem navštívil svoje nej místečko na Penízovku sametonohou. Vida, hle, co pařez tak krásný trs. Bylo velké překvapení !!!Obrazek

                                


                              Více fotografií najdete ZDE 


                                           .....................


13.12.2008

 
Smůla smuloucí. V práci se už třetí měsíc propouští. Krize zasáhla i Plastkov. Bohužel jsem i já mezi propuštěnými. Pro zlepšení nálady a vyčištění hlavy jsem vyrazil do přírody. Po velké oblevě se objevilo spousta houbiček.

Obrazek


 Např. Penízovky sametonohé, kuželovité, Strmělky, Šťavnatky, Ušiska, Kyj zkroucený a rourkovitý, Hlíva pozdni, je spousta Helmovek, rostou různé Rosolovky a Černorosoly, chorošovité houbičky a dokonce i zapomenutý Hřib hnědý. Viz foto:
ZDE

Obrazek

Obrazek


                                  ....................................


18.12.2009

Když už se člověk doma fláká, tak se občas musí trochu protáhnout. Už hrozně dlouho jsem nebyl u Ratajských rybníků. Natáhl se směr a vyrazilo se. Při cestě k rybníkům mne chytl déšť a po hodince začala voda přecházet v mrznoucí a až ve sněhové vločky.

Obrazek V lese i na hrázích bylo nádherně. Našla si nějaká ta houbička. Poprvé jsem našel Kornici a na šípkovém keři i Žlabatku růžovou, ve zvláštním stavu. Celkem se ještě našlo na patnáct druhů. Např.: P. sametonohá, H. pozdní. U. jidášovo. T. maková. P. kuželovitá, Strmělky ajiné.

Obrazek


                              .............................................


21.12.2008

Drazí Nahoubaři,


Přeji Vám spoustu radosti, vánoční pohody a kouzelné atmosféry.
 Šťastný Nový rok 2009


Vám Všem srdečně přeje Kudláček

Obrazek


.......................................


23.12.2008


Před Štědrým dnem mi to nedalo a šel na malinkou procházečku a nasbírat si pár hlaviček sametonožky a Kržatky do štědrovečerní polévky ;-). Hlavním důvodem hlavně bylo, že Zdeno od Liberce a Jirka Kohl od Kladna už letos monitoroval Ohnivce.
Obrazek
 Já letos v lednu a opět (nyní), též. Hrozně mne překvapilo v jakém, množství se tu nyní objevil. Cca na sto malinkých plodniček a další ještě porostou. To nám pěkně konec roku končí a bude začínat nový. Do dnešního dne se teploty pohybovala nad nulou. Bylo příjemné oteplení a zároveň impuls pro růst x druhů houbiček.

Obrazek


Je nastartováno plno sametonožek, Kržatek zimních a hlavně Ohnivec rakouský. Dále roste Kyj zkroucený, S. modřínová a pomrazka, P. kuželovitá, Pařezník pozdní, Jidášovo ucho, Hlíva, dokonce se ještě objevila Lištička nálevkovitá a jiné nejedlé druhy.

                                  ................................


25.12.2008


 Bobánek mne vytáhl na půl hodinky za hlinecký pivovar. Máme tam místečka na Penízovku sametonohou a Jidášovo ucho. Bob si vzal sebou kyblíček, který se za chvilinku nasbíral.
Obrazek
 Je pravdou, že oteplením, nám všechno rychle odrostlo, ale dalo se najít spousta malinkatých a berných plodniček. Spokojenost byla veliká. Viz foto:

 Obrazek


                                      ..............................


28.12.2008


 Nyní jsou krásné slunné dny, kdy přes noc spadne teplota pod -10°C a přes den se pohybují kolem nuly. Což je ideální na tvorbu jinovatky, námrazy a spadlých větviček.Obrazek Nedalo mi to a šel se projít kolem povodí Chrudimky, kde se tyto úkazy nejvíce objevují. Bohužel se nic takového nestalo a nekonalo.Byl jsem kousek od ohnivcového místa, tudíž se šla spravit nálada. Bohužel i tam nebylo velké uspokojení, protože je tu napadlý malý poprašek sněhu a ten většinu místa pokrýval. Aby se místo moc nepošlapalo, raději jsem se ubíral k domovu. Všem dnům není konec.


Obrazek


...............................


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář