Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden 2012

25. 1. 2012

Leden 2012

Od Nového roku tu stále sněží, nebo prší. K tomu je už týden velký vítr, který přechází do vichřice. Letos jsem se ještě do terénu nedostal, poněvadž nejsou ideální podmínky. V deští, sněhu a větru nepůjdu. Nejsem blázen. Ostatním co bydlí, v nižší nadmořské výšce tiše závidím, jak vyrážejí do luk, strání a lesů, ale tady to doopravdy nejde.


V pátek 6. ledna tu končil kurz tance, který vrcholil plesovým věnečkem. Několik fotografií je v galerii, tak místo hub, můžete nahlédnout, jak naše rodina trsala muhehe. Podívejte se co mi provedl fotograf Radek Pavlík .

venecek-2011-12--foto-radek-pavlik---7-.jpg

 

12. leden 2012


V listopadu 2009 jsem poprvé spatřil a vyfotografoval Rosoloklihatku čirou - Neobulgaria pura. Dva roky jsem na ni čekal a opět se včera dočkal. Je sice malinkatá, jen 2-3 milimetry veliká, ale snad holka doroste a vykvete do své krásy. Posílám alespoň na ukázku alespoň miminka.
 

rosoloklihatka-cira---neobulgaria-pura-1.jpg


Neustále tu bojuji s počasím. Dole už nebyla skoro žádná vrstva sněhu a dle dnešní předpovědi počasí, které momentálně panuje, jsem si řekl i na hodinu se pojedu podívat do pralesa. Hned po práci jsem jel přímo do terénu. Potkal jsem celkem na třicet druhů hub, možná i více, bylo spousta chorošovitých. Pět rosolovitých, lupenatých šest druhů, vřeckovýtrusných kolem deseti, tři hlenky a spousta dřevokazů.

 rosoloklihatka-cira---neobulgaria-pura.jpg

Ještě jedno solo miminko ;-) 

rosoloklihatka-cira---neobulgaria-pura-3.jpgPřidám ještě několik fotografií z krásného čtvrtečního dne (12.01.2012). Jedná se o pralesní rezervaci – lokalitu „Polom“. Je zde nádherně a jak už jsem se zmiňoval v minulém příspěvku, kolem cesty jsem potkal na třicet druhů hub. Věřím, že bych potkal, viděl o mnoho více ;-).


Více fotografií najdeš v galerii25. leden 2012

Máme 25. leden 2012. Počasí se stále nemění. Od poslední návštěvy v lese (12. 01.), jsem nikde nebyl. Buď tu hodně sněží, napadne několik centimetrů sněhu, do toho začne pršet. Díky dešti tu máme mezi 20-30 centimetry sněhu. Kdyby nepršelo, tak nám za jeden den napadlo kolem půl metru sněhu a celková pokrývka by byla kolem metru. Nyní přišlo menší ochlazení. Noční teploty se pohybují pod bodem mrazu, denní se drží kolem nuly. Až dnes troch svítí sluníčko, ale do terénu se mi nechce, mám dnes odpolední směnu. Zítra a víkend mám volný, tak jestli bude, přát počasí půjdu se mrknout na chatu a při cestě se podívám po hlívách a sametonožkách.
Chrudim mi hlásila, že je bez sněhu. Sníh se objevuje od Nasavrk až k nám. Jako vždy 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rosoloklihatka čirá

(Pištora, 14. 1. 2012 14:40)

Gratuluji, je to paráda!

Re: Rosoloklihatka čirá

(Kudláček, 15. 1. 2012 2:08)

Fando, moc děkuji!