Jdi na obsah Jdi na menu
 


Leden 2009

31. 1. 2009

11.01.2009

 
 

Přeji hezký den,

 
 

prvních deset dnů v novém roce se nám stále nemění. Denní teploty nepřekročí 0. Noční se pohybují od -5°C  do -20°C. Vrstva sněhu je kolem 20 cm. Takovéto růstové podmínky zimním houbám nesvědčí, proto nelením a zkouším si naočkovat substrát s hlívou. Snad se zadaří a budu mít v těchto dnech, alespoň uměle vypěstovanou houbičku

Obrazek

======================
26.ledna 2009


Po čtrnácti dnech jsem byl v terénu. Po velkých mrazech, přišlo mírné oteplení, malá obleva, tudíž mi to nedalo a šel se podívat kolem řeky Chrudimky. Zašel jsem pouze k Hamříku, vzal směr Lázně přes Vrcha a stavil a podívat na babičku a chatu. Jestli je vše v pořádku.

Obrazek


 

Při procházce se narazilo na pěkná ušiska, jednu miniaturní hlívu, začínají vyrážet pařezníky, objevují se nové rosolovky a bylo spousta dřevokazných hub. Jinak je vše pod sněhem. Na Penízovky a Kržatky, si ještě budu muset počkat. …..


Obrazek

-------------------------------------------31. leden 2009

 

Suma sumárum. Letošní leden byl na růst hub horší než loňský. V loni jsem už koncem ledna nacházel  jehnědku olšovou, penízovku smrkovou, rostl ve velkém ohnivec. Letos začátkem ledna nasněžilo a drží se sníh do dnes. Při nočních teplotách se vždy drží rtuť teploměru pod nulou. Přes den ani nemluvě. Uvidíme, jaký bude únor. No přeci lepší!! Bude alespoň o hodinu více muhehe

Domácí pěstování hlívy je zatím na mrtvém bodě. Za dvacet dnů se zatím nic neděje. Mycelium neprorůstá, nechává si na čase ;-)

 


        

      
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář