Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květen 2017

30. 5. 2017
1. květen 2017
Dnes jsem byl omrknout ucháčoviště, při té příležitosti jsem pokukoval po kovářích. Vloni 28. dubna, jsem nalezl první vlaštovky. Letos je velká zima, přesto mi to nedalo a nic nenalezl. V lese bylo krásně. Našel jsem asi 16 momentálně rostoucích druhů. Dnes Vám představím ucháče obecného.
 
 
 
 
 
Na spáleništích se daří zvonečkům uhelným a řasnatkám
 
 
 
 
 
 
 
 
10. květen 2017
První tři kovaříci. Dva jsou na místě, jeden byl bernej Mrkající
 
 
 
 
 
 
 
 
18. květen 2017
Dnešní houbování. Velké sucho. Podtrnky a májovky jsou zaschlé, kováři červivé, chjo...
 
 
 
 
 
 
20. květen 2017
Kolem dvacátého května chodím koukat na hřiby borové. Nejprve beru kovářiště, kde nalézám první malinkaté vlaštovky. Procházím kolem lesního potůčku, kontroluji čapulky bahenní, které taktéž vylézají. Na dalším kovářišti se opět objevují malé prckové, na kraji lesa a cesty lezou další, celkem dnes jedenáct kováříků. Při průběžném chození, zkouším křemenáče borové a smrkové, které si dávají čas. Končím svým borákovým místem, kde nalézám totálně vyschlého boráka a o kousek dál je malý popraskaný prcek. Po dnešku mohu konstatovat, že kováři začínají úplně všude. Během týdne se jich našlo na pětadvacet kousků, dva boráci, tři dutonožky a jedna babka! Jestliže zaprší, mohla by se hřibovitá sezona pěkně rozjet!
 
 
 
 
 
 
 
Čapulka bahenní - Mitrula paludosa, která začala růst v lesních potůčkách.
Kde roste, tato houbička platí pravidlo, že je indikátorem čistého prostředí…
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Objevil jsem na borákovišti dva boráky. Jeden červivý, zaschlý, druhý malý popraskaný od sucha!
 
 
 
 
 
26. května 2017
Přestal foukat velký vítr, beru kolo a jedu se projet našimi krásnými jehličnatými lesy. Po deseti kilometrech potkávám v příkopě krásné tři kováře, které vidíte zde na mobilních fotografiích. Po kilometru a půl potkávám dalších šest kovářů. Dále mám na výběr jet po hlavní silnici, nebo lesem přes hráz rybníka. Vyhrála lesní cesta a ta se mi odvděčila krásným křemenáčem osikovým. Po té se vracím po silnici a březovou álejí, kde vidím ze silnice dva kozáky. Byla to pěkná cyklohoubařská projížďka!!! Omluvte kvalitu fotek, jsou to pohé mobilovky... Mrkající
 
 
 
 
 
 
 
 
PVAR2eX5921CD
29. květen 2017
Dopoledne jsem vyrazil do lesa. Les pustý suchý, jen to rupe pod nohami. Nebýt v potůčku několik čapulek, tak nic jiného než kováři v lese neroste. Obešel jsem všechna kovářoviště a ta urodila krásných 35 kovářů. Je potřeba voda jako sůl!!!
 
 
 
 
 
 
30. květen 2017
Dnešní suma sumárum: 16 kovářů, tři hřiby smrkové, pět hřibů dubových, jeden kozák, osm křemenáčů březových, dva osikové a několik holubinek. Více je vidět na fotografiích…
 
 
 
 
 
 
 
 
 

042243D

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář